7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar

  • İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar için yorumlar kapalı
İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar

İş yerindeki rızkın artması için edilecek dualar birçok iş yeri sahibini ilgilendirmektedir. İnsanlar hangi işle uğraşıyor olursa olsun müşterilerinin çok olmasını ve güzel kazançlar elde etmeyi önemserler. Kişilerin birçok emek vererek ve para harcayarak açmış oldukları iş yerleri rızık azlığı sebebiyle kapanırsa bu oldukça kötü bir durum halini almaktadır. Esnaf olan kişiler tuttuğu dükkanı öncelikle göze hitap edecek bir hale getirirler. Bunun için birçok harcama yapmak gerekir. Daha sonra satacakları ürünleri yerleştirerek müşteri beklerler. Her geçen gün iş yerinin kirası ve genel giderleri artmaktadır. Eğer esnaflık yapan kişi güzel kazançlar elde ederse bütün giderleri karşılayabilir.

Bu durum kendi iş yerini açmış olan herkesi ilgilendirmektedir. İster küçük ister büyük fark etmeksizin maddi gelir elde edilecek olan yerde iş yerindeki rızkın artması için edilecek dualar büyük önem taşımaktadır. Çünkü kişiler önce ellerinden gelen çabayı gösterdikten sonra bolca dua ederek güzel sonuçlara ulaşmayı Allah’tan dilemektedirler. Her konuda dua ettiğimiz gibi işle ilgili konularda da dualarımızı eksik etmemeliyiz. Öncelikle helal kazanmayı istememiz gerekir. Haram kazancın ve haram paranın bize hayrı olmayacağını bilmeliyiz. Aslında kazanıyor gibi görünsek de haram para bir şekilde bizden çıkacaktır. Üstelik ahirette de bunun hesabı sorulacaktır. O yüzden her şeyin helali oldukça önemlidir. Rızık açma dualarımızda helal yoldan kazançlarımızın olmasına önem vermeliyiz.

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Duaların Önemi

İş yerindeki rızkın artması için edilecek dualar oldukça önemlidir. Öncelikle açmış olduğumuz iş yerimizdeki bereketi ve tüm güzellikleri Allah’tan istemiş olacağız. Bununla birlikte içimizdeki manevi huzur ve Allah inancı ile işimize daha çok sarılacağız. Her gelen güzelliğin ya da her önümüze çıkan sıkıntının Allah tarafından gönderildiğine inanacağız. İnancı olanlar işleri iyi de gitse kötü de gitse bunun sadece Allah’tan gelmiş olduğunu bilirler. Hayırlı olanı veren Allah’tır. Edeceğimiz dualarla birlikte bunu daha iyi anlamış olacağız. Dua etmek kişileri oldukça rahatlatır. Dua eden kişi önüne çıkan engelleri daha kolay aşar. Çünkü bunların bir gün geçeceğini ve kendilerinin rahatlayacağını bilir. Sağlık, sıhhat konuları haricinde bolluk, bereket ve rızık açıklığı konularında da dua ederek manevi huzura ermemiz gerekir.

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar

İş Yerindeki Rızkın Artması İçin Edilecek Dualar Hangileridir?

Dünyevi işlerimizin yolunda gitmesi, maddi zorluklardan uzak kalmak ve bol müşteri için rızık duası okumamız gerekir. Rızık ve bereketin artması için Peygamber efendimiz Vakıa Suresini okumamız gerektiğini tavsiye etmiştir. Sizler de bu sureyi okuyabilirsiniz. Ayrıca aşağıda bulunan rızık duasını okumanızı tavsiye etmekteyiz.

Yâ Allahu, yâ Rabbi, yâ Hayyü, yâ Kayyûmü, Yâ Zel Celâli ve ikram.

Es’elüke bismikel azîmil-a’zami

Enterzukanî helâlen tayyiben

Alahümme in kâne rızkunâ fissemâi enzilhu

Ve in kâne fil ardi ezhirhu ve in kane ba’iden karribhu

Ve in kâne kâriben yessirhü

Ve in kâne kalîlen kessirhü

Ve in kâne kesîren ihfazhü bilbereketi

Rızık Duası Türkçe Anlamı

Ya Allah Ya Rab Ya Hayyü ya Kayyûm. Ya Zel Celali vel- İkram

Yüceler yücesi olan isminin hakkı için senden isterim.

Bana helâl rızık ver.

Allah’ım, eğer rızkımız semada ise onu indir.

Eğer yerde ise onu çıkar.

Uzakta ise onu yaklaştır.

Yakın ise kolaylaştır.

Az ise çoğalt. Çok ise onu bereketlendir. ‘’ÂMİN’’

İş yerindeki rızkın artması için edilecek dualar arasında yukarıda bulunan rızık duası okunmalıdır. Ayrıca kazancın bereketli olması için bereket duası da okumanız hayırlı olacaktır.  Lâ ilâhe illallahül melikül hakkul mübin. Muhammedü-Resülüllahi sadikul va’dil emin. Ya Rabbi Ya Rabbi Ya Hayyu Ya Kayyum Ya zel Celali vel İkram. Es’elüke ya Rabbel arşil azimi en yerzükani rizkan halalen tayyiben birahmetike ya erhamer Rahimin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ