7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Vefkler Ve Tılsımlar

  • Vefkler Ve Tılsımlar için yorumlar kapalı
Vefkler Ve Tılsımlar

Vefkler ve tılsımlar hakkında bilinmeyenleri bu yazımızda sizlerle paylaşmaya çalışacağız kardeşlerim. Vefkler nedir, tılsımlar tam olarak neyi ifade ediyor, aralarında ilişki nasıldır, bunlarla ilgili bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Vefk Nedir?

Vefk, kelimesinin tam manası, tesirli olan dualar anlamındadır. Yani değerli kardşlerim, vefkin yazılış amacı bir kişiye tesir etmek, ona bunu dua yoluyla yapmak şeklindedir. Vefki yazan kişi ehil sıfatına erişmiş olan medyumdur. Yazılış nedenleri çok farklı olabilir. Örneğin, bir kişiyi tesir altına almak, onu kendine aşık etmek, bir kadının kocasını evine bağlaması vefk yoluyla yapılabilir.

Fakat kardeşlerim, insanlarımız genellikle vefk ile büyüleri birbirleriyle karıştırırlar. Aslında bu yanlıştır. Çünkü kardeşlerim, vefk dediğimiz, insanı harfler yoluyla duaya nasip etmektir. Zaten her bir vefki içerisinde farklı dualar bulunur. Ayrıca sadece belli usullere göre yazılmaz, bunun için kozmolojiden, bilimden, ilimden, matematikten fayda görülür.

Dolayısıyla vefk yazabilmek için ilim ve bilgi birikimi şarttır. Sevgili kardeşler, insanoğlu dertlerine çareler bulabilmek için pek çok farklı yönteme başvurur. Vefkler başvurulan en tesirli yöntemlerden birisidir. Aşk vefkleri, Yazıldıktan sonra çok az bir zaman diliminde karşıdaki insana hüküm eder ve istenen sonuç görülmeye başlanır.

Sevgili kardeşlerim, konumuzun başında vefkler ve tılsımlar arasında bir ilişki var mı, sorusunu sormuştuk. Bunu açıklamaya çalışacağız.

Vefk ve Tılsımlar

Vefk ve tılsım birbirinden farklı anlamlara gelirler. Sevgili kardeşlerim, daha önce belirttiğimiz üzere vefk kelime manasıyla tesirli dua olarak bilinir. Ama tılsımlar, büyüler olarak adlandırılır. Yani bir diğer anlamıyla tılsım büyü anlamındadır.

Bu yüzden tılsımlar ile vefk arasında derin bir farklılık vardır. Size birazdan vefk ve tılsımın ne amaçla yapıldığı hakkında bilgi verdiğimizde konuyu daha iyi anlayabilirsiniz. Vefk ve tılsımlar denildiğinde genellikle aynı olduğu düşünülse de burada o farklılığın ne olduğunu anlayabilirsiniz. 

Vefk Nasıl ve Ne Amaçla Yapılır?

Sevgili kardeşlerim vefkin yapılması için gereklilik, kalem, mürekkep ve kağıttır. Dolayısıyla vefkler yazılırlar. Ancak, belli düzen içerisinde kağıda dökülürler. Bu düzende, Matematik, Fen, ilim vardır. Bu bilgiler ışığında yazılan vefkler pek çok amaç için yapılabilir. Peki, vefkler hangi amaçlar için yazılabilir? Vefk yapmak istiyorum diyenler bu amaçlara dikkatle bakmalıdır.

  • Sevgili kardeşlerim, vefk karı ve kocanın arasını düzeltmek için yazılabilir. Ayrıca karı kocanın daha mutlu ve huzurlu bir hayatları olması için yapılır.
  • Değerli kardeşlerim, vefkler aynı zamanda giden sevgilinizi geri getirmeniz için başvuracağınız bir yöntemdir. 
  • Kocanız sizleri terk etmişse veya eve bağlı biri değilse ona vefk yaparak, evine ve size bağlanmasını sağlayabilirsiniz.
  • Vefk yazıldıktan bir süre sonra etkisini göstermeye balar. Ne amaçla yapılırsa yapılsın, hedefe sizi çok kısa yoldan ulaştırır. 
  • Mal edinmek isteyenler vefk yağarak bunu yapabilirler. Sevgili kardeşlerim, vefkler de tıpkı tılsımlar gibi işinin ehilleri tarafından yapılmalıdır.

Tılsımlar Ne İşe Yarar?

Sevgili kardeşlerim şimdiye kadar vefklerin ne olduğu hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bundan sonraki aşamada tılsımların ne olduğuna bakacağız. Kardeşlerim, tılsım dediğimiz tarihin derin sayfalarına baktığımızda büyü olarak karşımıza çıkar. Tılsımlar bir kişiyi, toplumu etkilemek için yapılan ve özel uygulama ile gerçekleştirilen büyülerdir.

Tılsımlar insanlara etki etmek için yapılır. Tılsımlar ne işe yarar sorumuza net bir cevap vermemiz gerekirse, şöyle diyebiliriz. Sevgili kardeşlerim, tılsım, belli kurallar ile yapılan, başkasının iradesine yön vermeye yarayan uygulamalardır. Tılsımlar, muhakkak medyumlar tarafından yapılmalı ve kurallara uyulmalıdır. Kurallara uyulmadığı zaman tılsımların işe yarayacağını söyleyemeyiz. 

Ne İçin Tılsımlara Başvurulur?

İnsan, hayatında çeşitli sorunlarla karşılaşabilir. Sevgili kardeşler, insan beşer olduğundan, sorunlu günler, zamanlar geçirebilir. İstediği şeyler bir türlü gerçekleşmeyebilir. Kısmeti kapanmış olabilir ve evlenemeyecek duruma gelmiş olabilir. İşleri rast gitmeyebilir. Tılsımlar tüm yaşanan bu durumları düzeltmek için yapılır.

Amaç, yaşanan sorunu düzeltmeye çalışmaktır. Kadim tarihi büyü kitapları, tılsımların vasfı olmayan kişiler tarafından yapılmaması gerektiğiniz, yapıldığı halde kötü sonuçlar doğurabileceğini söyler. Evet, kardeşlerim tılsım, ondan gerçekten anlayan, bu alanda uzmanlaşmış kişi tarafından gerçekleştirilmelidir. Yoksa, tehlike çıkarabileceği gibi sonuçta vermeyecektir. 

Vefk Tılsım Mıdır?

Hocam vefkler tılsım mıdır şeklinde gelen çok sayıda soruyla karşılaşıyoruz. Dilerseniz bu soruya fırsatımız varken değinelim. Kardeşlerim, vefkler tesir edebilmesi için dualar yazılarak yapılır. Ancak tılsımlar genellikle duaların dışında farklı yöntemler kullanılarak uygulanır.

Elbette bazı tılsımlar dualar şeklinde yapılır. Örneğin, bir büyü yapılmışsa ona eşlik olarak her gün dualar okunabilir. Tılsımda gerçekleştirilen dualardır ve bunlar birer kuraldır. Bu tılsımı vefk yapmaz. Bu yüzden hangisi yapılacağı hakkında önce karar verilmelidir. 

Vefkler ve Tılsımların Ortak Noktaları

Sevgili kardeşlerim, birbirinden farklı uygulamalar olan tılsım ve vefkler çeşitli ortak noktalara sahiptirler. Örneğin, bir tılsım kocayı geri getirmek için yapılabilir. Veftke bunun için yazılabilir. Peki, daha hangi noktalar bu iki uygulamanın ortak bölümleridir.

  • Vefkler, bir amaç için yapılır. Birini kendine aşık etme, onu kendine bağlama, gideni geri getirme şeklinde yapılabilir. Tılsımların bazıları bu amaçlarla yapılabilir.
  • Vefkler pozitif amaçlar için gerçekleştirilir. Bazı tılsımlar da başkalarına zarar verme amacında değildirler. 

Vefk ve Tılsımları Kimler Yapabilir?

Sevgili kardeşlerim hem tılsım (büyü) hem de vefkler, ilmi bilgi gerektiren uygulamalardır. Bir kişinin bunları yapabilmesi için gerçek ilmin sahibi olması, onlardan iyi anlaması ve medyum olması şarttır. Aksi halde elbette kağıtlara dualar yazılarak vefk yapıldığı sanılabilir. Yine çeşitli birkaç tütsü yan yana getirilerek büyü yapıldığı zannedilebilir.

Ama kardeşlerim eğer hakikat arıyorsanız, ikisini yapmak için de medyuma gitmelisiniz. Vefk yapan medyumlar sizler istediğiniz zaman, isteklerinize göre tılsım da yapabilirler. 

Vefk Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Vefkler, kurallara uyularak yapılmış dualardır. Bu dualar kişiye özel yapıldığı için sadece birkaç gün içerisinde etkilerini göstermeye başlarlar. Hangi amaç için gerçekleştirilmişse o yönde gelişmeler yaşanmaya başlanır. Amaç kısa sürede gerçekleşmiş olur.

Vefklerin etki süreleri tılsımlardan daha hızlıdır. Örneğin, bir vefk ortalama 2 hafta içerisinde net etkisini gösterirken, tılsımda bu süre 3 ayı bulabilir. Bu nedenle vefkler oldukça tercih edilen uygulamalardır. 

Tılsımlar Ne İçin Yapılır?

Tılsım ne için yapılır şeklinde sorulan soruya şöyle yanıt verebiliriz kardeşlerim. Tılsım, iki kişinin arasınız düzeltmek veya onları birbirinden koparmak için yapılabilir. Bunlardan başka farklı amaçlar edinilmiş olabilir. Peki bunlar hangileridir?

 * Tılsım, birini kendine bağlamak, onu aşık etmek için yapılır.

 * İki kişinin arası bozulmak istendiğinde tılsıma başvurulur. Genellikle karı ve kocalar tılsımlarla ayrılabilirler. 

 * Tılsımda kullanılan malzemelerin tümü özeldir. Dolayısıyla ortalıkta dolaşan tariflerle onları yapmak mümkün olmayacaktır.

 * Domuz yağı büyüsü, papaz büyüsü mum büyüleri, aşk büyüleri tamamen tılsımların gurubundadır. Yapılış amaçları birbirlerinden oldukça farklıdır. Yani tılsım yapılmasında sadece belli bir amaç bulunmaz.

Değerli kardeşlerim amacınız ne olursa olsun, ister vefk ister tılsım yapmak isteyin, ihtiyaç duyduğunuz zaman hocamıza başvurmanızı öneririz. Medyum hocamız vefk ve tılsım konularının tamamına hakim, işinin erbabı olan gerçek bir hocadır. Sizde onunla iletişim kurarak, istediğiniz sonuçları kısa sürede alabilirsiniz. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ