7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Nazardan Korunma Muskası

  • Nazardan Korunma Muskası için yorumlar kapalı
Nazardan Korunma Muskası

Nazara uğramış veya nazara uğrama ihtimali olan kişilerin nazardan korunmasını sağlayan bir muska çeşidi olan nazardan korunma muskası, nazarın insanlar üzerindeki etkilerini bertaraf eden bir duadır. Göz değmesinin hak ve gerçek olduğunu söyleyen Peygamberimiz, nazarın önemini vurgulamıştır.

Nazarda Neler Olur?

Nazara uğrayan kişinin vücudunda aninden bir ağırlık hissi uyanır. Baş ağrısı başlar ve fenalaşma ya da sürekli esneme hali belirir. Hatta cinsel isteksizlik ve evliliğe karşı soğuma halleri de görülebilir. Aşırı terleme ve hararet, gözlerde kızarıklık ve gözlerden yaş gelmesi diğer belirtiler arasındadır. Böyle durumlarda hazırlanan bir nazar muskasının etkisi büyüktür. Nazara uğramadan önce veya nazara uğradıktan sonra yapılabilir.

Nazardan Korunma Muskası

Nazar ve göz değmesine karşı alınacak tedbirlerden olan nazardan korunma muskası, insanları etkisi altına alan ve hatta hasta eden nazarın kötü etkilerini dağıtan bir muska çeşididir. Nazarın gerçek olduğu bilinen bir hakikattir. Nazar kişinin ölümüne ve helak olmasına neden olabilecek güçtedir. “Nazardan Allah’a sığınınız” hadisi bu gerçeği gözler önüne sermektedir. Nazardan korunmak isteyenler, alanında uzman bir medyum veya hocaya başvurarak nazardan korunma muskası yaptırabilir. 

Nazardan Korunmak İçin Muska

Nazardan korunma tedbirleri arasında koruyucu bir dua olan nazar muskası, kişinin üzerinde taşıdığı müddetçe kötü bakışlardan ve onun etkilerinden kişiyi koruduğu bir muskadır. Nazar değmeden önce kullanılmaya başlanırsa kişiyi nazardan korur. Nazar değdikten sonra kullanılmaya başlandığında ise nazarın kötü etkilerini dağıtarak kişiye ferahlık verir. Nazar ve göz değmesine karşı mutlaka tedbir almak gerekir. Özellikle çocuklar nazara gelme konusunda çok daha acizdir. Her yaş grubu için hazırlanana nazardan korunma muskası; misk, anber ve safranla hazırlanan bir muskadır. İnsan ve cinlerden gelene kötü bakışlara karşı koruyucu bir kalkan gibidir. Medyum ve hocalar tarafından kişiye özel hazırlanır.

Nazardan Korunma Yolları

Nazardan korunmak için okunana dualar bulunuyor. Nazar yani göz değmesi son derece tehlikeli olup her yaş grubunda insanı etkiliyor. Nazara uğramamak için hazırlatılan nazardan korunma muskası, henüz kem gözlerin etkisi altına girmeden alınan bir tedbir olup daha başında kişiyi nazara karşı koruyor. Nazarın mahiyeti tam olarak bilinmese de, etkilerinin ne denli kuvvetli olduğu bilinen bir gerçektir.

Hoşuna giden bir şey gördüğünde Maşallah demeyen birinin nazarı değebilir. Çocuklar huysuzlaşır, uyumakta zorlanır, sürekli ağlar. Yetişkinleri ağırlık basar, baş ağrısı hissedilir ve huzursuzluk belirtileri görülür. Nazardan korunmak için Nas, Felak surelerinin okunması tavsiye edilmektedir. Gün boyu nazardan korunmak için hazırlanan nazardan korunma muskaları ise her yaşta insanın kullandığında nazardan korunduğu etkili vefklerdir.

Nazardan Nasıl Korunur?

Nazardan korunmanın en etkili yollarından biri olan nazardan korunma muskası, alanında uzman medyum veya hocalar tarafından usulüne uygun bir şekilde hazırlanmalıdır. Gerçek sebebi tam olarak bilinmeyen nazar insanı ölüme bile sürükleyebilecek güçte olmaktadır. Nazara karşı muska taşımak, olası kem gözlerden insanı koruyan bir tedbirdir. İnsanları hemen tesir altına alan nazar ihmal edilmemelidir.

Nazar Muskası Hazırlamak

Nazar muskası hazırlamak sıradan bir medyumun yapacağı bir iş değildir. Nazar muskası hazırlatmak için deneyimli medyum veya hocalara başvurmak gerekir. Nazarı fark ettiğinde veya nazardan korunmak için yaptırılan nazar muskası, nazarın neden olduğu sıkıntı ve daralmaları giderir.

Nazara uğrayan kişi birçok konuda umutsuzluğa kapılacak, öğrenciyse okuldaki başarısı düşecek, sağlık sorunları artacak, halsiz ve bitkin olacaktır. Kıskanarak, beğenerek veya imrenerek bakan kişilerin nazarı değmektedir. Nazar duası içeren muskalar taşımak, kişinin bu tür kem gözlerden korunmasını sağlar.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ