7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Şahmeran Duası Nedir?

  • Şahmeran Duası Nedir? için yorumlar kapalı
Şahmeran Duası Nedir?

Bütün semavi dinlerde her türlü niyaz, istek ve muratlarda Allah’a dua etmek vardır. Zaten yaratıcımız olan Yüce Allah da “bana dua edin, size icabet edeyim” buyurmuştur. Duanın gücünü ve etkisini Allah’a inanan herkes bilir.

Herhangi bir sıkıntısı veya dileği olanlar el açıp, dua ederek, istekte bulunuyorlar. Bütün dualar etkili olsa da Şahmeran duası duaların en makbulü olarak kabul ediliyor. Bu duanın hangi durumlarda okunduğunu, nelere şifa olduğuyla ilgili detaylı bilgiyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Şahmeran Duası Nedir?

Sıkıntıda ve etkili dua arayışı içinde olanlar şahmeran duası nedir arayışı içine giriyorlar. Şahmeran duası, her türlü maddi ve manevi istekler için Allah’a yapılan bir dua çeşididir. İçeriğinde Esmaül Hüsna barındırdığı için etkili bir dilek duasıdır. Çünkü Allah’ın güzel isimlerinin geçtiği duaların geri çevrilmediği hadislerde ve ayetlerde belirtilmiştir.

Bu duayı sadece sıkıntıda veya herhangi bir dileğiniz olduğunda okumak zorunda değilsiniz. Sağlıklı ve refah içinde yaşarken de bu duayı sık sık okumanız tavsiye ediliyor. Çünkü bu duayı sürekli okursanız, bela, musibet ve hastalık sizden uzak duruyor.

Şahmeran Duası Hangi Durumlarda Okunur?

Şahmeran duasının sürekli okunması tavsiye olunmuştur. Buna rağmen, şahmeran duası hangi durumlarda okunur merakı içinde olanlar bulunuyor.

– Evlenme muradında olanlar,

– Fakirlikten kurtulmak isteyenler,

– İşsizlikten kurtulmak isteyenler,

– İşlerinin açılmasını isteyenler,

– Evlerine bolluk, bereket gelmesini isteyenler,

– Nazardan, büyüden, musallattan korunmak isteyenler,

– Ruhsal sıkıntılardan kurtulmak,

– Kendisinin veya yakınının şifa bulmasını,

– Uyku problemi yaşayanlar,

– Çocuklarının hayırlı bir evlat olarak yetişmesini isteyenler şahmeran duasını okuyabilirler.

Şahmeran Duası Nasıl Okunur?

Genel olarak vakit namazlarından sonra, sabah güneş doğmadan ve gece yarısından sonra bu duayı okuyabilirsiniz. Bu duayı bilmeyenler şahmeran duası nasıl okunur sorusunu sorabilirler.

Dua Arapça yazılı olduğu için, Arapça bilmeyenler zorluk yaşayabilirler. Bu nedenle duanın Türkçe okunuşu ve meali de bulunuyor. Hangisi size daha kolay geliyorsa onu tercih edebilirsiniz.

Dua saatinizin geldiğini hissettiğinizde, özel olarak Şahmeran duasını okumak istediğinizde iki rekat hacet namazı kılıyorsunuz. Namazı kıldıktan sonra ister ezbere isterseniz kâğıttan okuyarak duanızı edebilirsiniz.

Şahmeran Duasının Fazileti Nedir?

Şahmeran duasının fazileti ve sırrı nedir, Duanın içinde Allah’ın güzel isimleri bulunuyor. Allah’ın isimleri birçok sırrı içinde sakladığı için, sürekli tesbih edilmesi tavsiye edilmektedir. Bu nedenle, abdestsiz olarak bu duayı okumayınız. Duaya başladığınızda yarım bırakmayın. Eğer yarım bırakmak zorunda kalırsanız, tekrar baştan başlayın.

Şahmeran duasının etkileri, Birçok işletme ve esnaf, işlerinin rast gitmesi için bu duanın gücüne inanıp, işyeri duvarlarına bu duayı asıyorlar. Evlerde ve işyerlerinde bolluk ve bereket getirdiğine şahit olunan bir güçlü bir duadır.

Şahmeran Duası Kaç Defa Okunur?

Şahmeran duasının etkili olması ve kabul edilmesi için en az 7 gün okunması gerekiyor. Bazı gün ve saatler duaların makbul olduğu vakitler olduğu için dua ederken buna dikkat etmelisiniz. Cuma, mübarek bir gün olduğu için o gün başlayıp, Perşembe günü bitirmek en doğrusudur. Cuma dışında herhangi bir gün başladıysanız 7 güne tamamlamayı unutmayın.

Dilek ve ihtiyaçlara göre okuyacağınız Şahmeran duası sayısı;

– Her türlü niyazlar için 41 defa,

– Muhabbet ve sevgi için 3 gün aralıksız 61 defa,

– Kısmet ve nasip için 21 gün boyunca ikindi namazından sonra 7 defa,

– Gece rahat uyumak için 3 defa,

– Satılamayan mal, mülk veya eşya için 11 gün boyunca ikindi namazından sonra 7 defa,

– Nazara karşı korunmak, işe girmek, hastalığa şifa için 7 defa okumalısınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ