7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Zenginlik İçin Okunacak Dualar Ve Tılsımlar

 • Zenginlik İçin Okunacak Dualar Ve Tılsımlar için yorumlar kapalı
Zenginlik İçin Okunacak Dualar Ve Tılsımlar

Zengin olmak her insanın hayalidir. Bazı insanlar bu dünya, bazı insanlar da ahret için zenginlik isterler. Bolluk, bereket ve rızkı tek isteyeceğimiz kapı, Allah katıdır. Ne isteyeceksek Allah’tan isteyeceğiz. Çalışıp elimizden geleni yaptıktan sonra Allah’tan niyaz edeceğiz.

Zenginlik, bolluk ve bereket içinde yaşamak istiyorsanız, duanın gücünü unutmayacaksınız. Allah, “bana dua edin, size karşılık vereyim” buyurmuştur. Bu doğrultuda, sizi yaradana bol bol dua ederek, ahvalinizi duyurabilirsiniz.

Gücünüz yettiği kadar çalıştıktan sonra zenginlik duası ederek, Allah’tan yardım isteyebilirsiniz. Salihane ve iyi niyetle yapılan hiçbir duanın geri çevrilmediği Kuran’da ve hadislerde açıkça belirtiliyor. Allah’tan ümit kesilmeden, niyet bozmadan ve duayı sürekli okuyarak niyazını söylemelisiniz.

Zenginlik Duası Nedir?

Yaşadığımız dünya için zenginlik bolca mal, mülk ve para sahibi olmak demektir. Herhangi bir geçim sıkıntısı çekmeden refah içinde yaşamaktır. Ahret için zenginlik de Allah’ın emir ve yasaklarına uymak, ibadetlerini layıkıyla yerine getirmek, imanı kuvvetli olmak demektir. Hangi dünya için zenginlik istiyorsanız, dualarınızda bunu açıkça belirtmelisiniz.

Bazı insanlar zengin olma hayalini taşısalar da nasıl dua edileceği konusunda yeterli bilgiye sahip değiller. Bu nedenle internetten ve çevrelerinden zenginlik duası nedir hakkında bolca araştırma yapıyorlar. Haliyle de karşılarına bolca Arapça yazılmış, Allah’ın isimleri, sureler ve ayetler çıkıyor.

Hayır ve şerrin Allah’tan geldiğine inanıyorsanız, zenginlik duasını Allah için ve O’ndan isteyerek yapacaksınız. Bunun için de duanızda bol bol Esma-ül Hüsna, sure ve ayet okumanız gerekiyor. Duanızı yaparken Peygamber Efendimize de bol bol salâvat-u şerif getirmeyi unutmayınız.

Zenginlik Duası Hangileridir?

Peygamberler, veliler, alimler ve salih insanlar Allah’ bolca zikrederek, hamdü senalar ederek, dualarda bulunmuşlardır. Bu dualar, dilden dile, kitaptan kitaba aktarılarak günümüze kadar gelmişlerdir.

Zengin olmak için okunacak dualar, Bu dualardan en önemlisi, kıyamet gününde şefaatçimiz olacak olan peygamberimiz Hz. Muhammed’tir. Bu duayı ilk olarak Hz. Ali’ye öğretmiştir. Peygamber Efendimizin sıklıkla okunmasını tavsiye ettiği; “”Allahümme yâ ğaniyyu yâ hamidu yâ mübidu yâ mûîdu yâ rahîmû yâ vedûd. Eğninî bi halâlike an harâmike ve bi-fadlike ammensivâk” duasıdır.

Gördüğünüz gibi dua çok kısadır. Bütün dualarda olduğu gibi bu duada da Allah’ın isimleri sayılıyor. Duada Allah’ın Rahman, Hamid, Muid, Gani, Mübdi ve Vedud isimleri kullanılıyor. Bu isimlerin yüzü suyu hürmetine haramdan kaçınma/korunma ve helal rızık isteniyor.

Hz. Süleyman (as)’ın okuduğu dua da çok önemlidir. Bu duaya halk dilinde “Hz. Süleyman duası” da deniliyor. Dua aslında, Sad suresinin 35. ayetidir. Bu duanın fazileti hakkında İslam alimlerinin görüşü, bu duayı okuyanın/okuyanların aniden ve sebepsiz şekilde zenginleşebildikleridir.

Sad suresinin 35. ayeti olan dua “Kale rabbigfir li veheb li mulken la yenbagi li ehadin min ba’di, inneke entel vehhab” şeklindedir. Duada, Allah’tan affedilme niyaz edilirken, kimsenin ulaşamayacağı bir mülk isteniyor.

Zenginlik İçin Okunan Sureler

Kuran-ı Kerim, okuyanlar, anlayanlar ve yaşayanlar için bir deryadır. Yolunuzu kaybettiğinizde yolunuzu, fakirleştiğinizde zenginliği, hastalandığınızda şifanızı bulabilirsiniz. Bunun için hangi sure ve ayetleri okumanız gerektiğini bilmelisiniz. Her türlü rızk, şifa, bereket ve zenginlik için okunan sureler ve dualar bulunuyor. Zengin olmak, refaha erişmek istiyorsanız aşağıdaki surelerden okuyabilirsiniz.

 1- Hicr Suresi

 2- Meryem Suresi

 3- Mutaffifin Suresi

 4- Vakia Suresi

 5- Zariyat Suresi

Dualarla, surelerle birlikte veya tek olarak çekeceğiniz zikirler de bulunuyor. Allah’ın sıfatı olan bu isimleri bol bol zikretmeyi unutmayınız.

 • Ya Kadir (Gücü her şeye yeten)
 • Ya Ganiyy (Zenginlerin en zengini)
 • Ya Muğni ( Dilediği kullarını zengin eden)
 • Ya Rezzak (Rızık veren anlamına gelir)
 • Ya Vehhab (Bolca ihsan eden, hiçbir karşılık beklemeden veren)
 • Ya Latif (Lütuf ve keremi bol olan)
 • Ya Vedud (Kullarını seven ve kulları tarafından sevilen)

Zenginlik Duası Tılsımları

Medyumlara, hocalara büyü ya da muska yaptıranlar tılsım kavramını sembol, şekil ve sayılar olarak bilirler. Okuduğunuz zenginlik duası tılsımları sayılardan oluşuyor. Her bir duanın ve çekilen zikrin belirli sayıda olması alimlerin ortak kanaatidir.

 * Peygamber Efendimizin öğrettiği duayı, her gün sabah namazından sonra 70, defa okumalısınız.

 * Allah’ın isimlerini günde 20, 279 veya 1000 defa,

 * Hz. Süleyman duasını günde 12 defa,

 * Vakıa Suresini sabah ve akşam vakitlerinde olmak üzere 2 defa ve 40 gün-40 gece, 

 * Yatsı namazından sonra iki rekat nafile namazı kılınız. Ardından Ayetel Kürsi ve Fatiha okuyunuz. Sonra “Ya Hu Ya men Hu, La İlahe İlla Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü, ve inneke ala külli şeyin kadir” İsrafi Umar duasını okuyunuz.

Zenginlik Duası Yapanlar

Zenginlik duasını Kuran’dan, ilmi kitaplardan, din görevlilerinden ya da internetten araştırabilirsiniz. Öğrendiğiniz, yazdığınız duaları dilinizin döndüğünce okuyabilirsiniz. Hiç araştırmaya ve yanlışlığa düşmeden zenginlik duası yapanlar tarafından hazırlanan duaları, muskaları da kullanabilirsiniz.

Kuran ve havas ilminde kendini yetiştiren medyumlar ve hocalar, bu konuda da insanlara yardımcı oluyorlar. Kötü amaçlı olmadığı için haram veya günah olarak addedilmiyor.

Zengin ve refah içinde yaşamak, borçlarınızdan kurtulmak, işlerinizin yolunda gitmesini istiyorsanız zenginlik duası yapan medyum bulabilirsiniz. Medyumun hazırladığı vefk, muska ile ummadığnız kadar mala mülke, zenginliğe kavuşabilirsiniz.

Zenginlik Duası Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Zenginlik duasını bilmek kadar, nasıl, ne zaman ve okunacak adet sayısı önemlidir. Bu konuda yeterli bilgiye sahip olmayanlar ve kafası karışanlar zenginlik duası nasıl ve ne zaman yapılır sorgusunu yaşıyorlar. Duaların belirli bir yeri ve zamanı yoktur. Allah, “dünya sizin ibadet yerinizdir” diye buyurarak belirli bir yer belirtmemiştir. Fakat duaların kabul edildiği belirli zamanlar olduğu da ayrıca belirtilmiştir.

Tuvaletler ve günah işlenen yerler hariç her yerde dua ibadetinizi yerine getirebilirsiniz. Farz namazlarınızdan sonra duanızı yapabilirsiniz. Âlimler yatsı namazı olarak belirtse de, sabah namazı vakti duaların kabul olunduğu zaman olarak hadislerde de geçiyor.

Farz namazınızı kıldıktan sonra tesbihatınızı da yapmayı ihmal etmeyiniz. Zaten tesbihatta Allah’ın Suphanallah, Elhamdülillah, Allahu Ekber isimlerini çekiyorsunuz. Bunlara ek olarak yukarda yazdığımız isimleri de zikredebilirsiniz. Zikrinizi çektikten sonra, kıbleye dönük ve elleriniz semaya açık şekilde duanızı edebilirsiniz. Duanızı ederken, dünyevi meselelerden uzak, Allah’ın huzurunda olduğunuzu bilerek, acizane şekilde olmalısınız.

Namaz ibadetini yapmıyorsanız, yine de zenginlik duasını yapabilirsiniz. Hiç olmazsa abdest almayı ihmal etmeyiniz. Abdestli şekilde, mümkünse sabah ezanından sonra, yoksa gece yarısından sonra duanızı edebilirsiniz. Duanızı ezbere veya Arapça okuyacaksınız diye bir zorlama bulunmuyor. Okuyabiliyorsanız sure ve ayetlerin Türkçe okunuşunu ya da Türkçe mealini okuyabilirsiniz. Sure, ayet ve duaları bir kağıda yazıp, “dua saatiniz” geldiğinde, çıkarıp okuyabilirsiniz.

Zenginlik Duası Hangi Durumlarda Tesirli Olur?

Duanızın makbul ve tesirli olabilmesi için bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bu hususlar genel hatlarıyla şunlardır;

Öncelikle Allah’a inancınız tam olmalıdır. Hiçbir şekilde şüpheye düşmemelisiniz. Bu konuda şeytan size vesvese verecektir. Buna kanmayınız.

 • Kötü amaçlar için zenginlik isteğinde bulunmayınız.
 • Duadan önce abdest almayı ihmal etmeyiniz. Mümkünse en azında 2 rekat nafile namazı kılınız.
 • Duanızı şart koşarak yapmayınız. Büyük bir yükün altına girmiş olursunuz.
 • Duanızı bir defa ya da ara ara yapmayınız. Duanız kabul olana kadar sürekli okumaya devam ediniz.
 • Duanızda Allah’a hamdü senalar, peygamber efendimize salâvat getirmeyi ihmal etmeyiniz.
 • Duanızı gözlerden uzak, gizli ve yarı ağlamaklı şekilde, yakararak yapınız.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ