7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir?

  • Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir? için yorumlar kapalı
Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir?

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir?

Eşinizden sevgi görmek için okunan dua nedir? Saygı, sevgi ve aşk ile bütünleşen evlilikler uzun süre devam etmektedir. İkili ilişkilerde ilk öncelikli olan konu saygıdır. Çiftlerin birbirlerine saygılı olması beraberinde sevgi ve aşkı da getirmektedir. Beraberken ya da başkalarının yanında eşini rencide etmeyen ona sevgi dolu sözcükler ve davranışlarla yaklaşan kişiler evlilik hayatlarında mutlu olmaktadır. Peki, eşiniz size değer vermiyor ya da aşk dolu bakmıyor ve kötü davranışlar sergiliyorsa ne yapmalısınız? Bazı dualar okuyarak onun size sevgi göstermesini Allah’tan dileyebilirsiniz.

Dua etmek, birçok dileğimizin istenmesinde devamlı uygulanan bir yoldur. Ne zaman başımız dara düşse ya da bir isteğimiz söz konusu olsa dualar ederek bunları Allah’tan talep etmiş oluruz. Eşinizden sevgi görme konusu da dua etme ihtiyacınızı ortaya çıkarabilir. Sadece eşinizden değil yakın çevrenizdeki herkesin sizlere sevgi ve saygı göstermesi için bolca dua okumanızı tavsiye ederiz. Bu dualar nelerdir diye merak edenler için hemen açıklamak isteriz.

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Esmalar

Eşinizden sevgi görmek için okunan dua nedir? Bu dualar arasında Esmaların büyük bir önemi vardır. Ya Halık ve Ya Vedud esması aranızdaki sevgi bağlarını güçlendirecektir. Ya Halık: Her şeyi yoktan var eden. Yarattığı her şeyi evvelden tespit edip, tayin eden ona göre yaratan, yoktan var eden meydana getiren anlamını taşımaktadır. Ya Vedud: Sevilmeye en çok layık olan, kullarına hayırlar dileyen. Onları rahmet ve rızasına erdiren. Mümin kullarını çok seven. Allah’ın ve insanların sevgi ve rızasını kazanmak için etkilidir. Aşağıdaki Esmaları da okumanız faydalı olacaktır.

Bismillahirrahmanirrahim
Ya Vedüd sehhırli fülan ıbni fülan
El hamdü lillahi rabbil alemin
Ya Rakıb sehhırli fülan ıbni fülan
Er rahmanir rahiym
Ya vedüd sehhırli fülan ıbni fülan
Maliki yevmid din
Ya Rakıb sehhırli fülan ıbni fülan
İyyake na’büdü,
Ya Vedüd sehhırli fülan ıbni fülan
ve iyyake nesteiyn
Ya Rakıb sehhırli fülan ıbni fülan
İhdinas siratal müstekıym
Ya Vedüd sehhırli fülan ıbni fülan
Siratallezine en’amte aleyhim,
Ya Rakıb sehhırli fülan ıbni fülan
ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin amin
Ya Vedüd sehhırli fülan ıbni fülan

Eşinizin Sevgisini Kazanmak ve Sevgi Bağlarını Güçlendirmek İçin Dua

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir?

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Dua Nedir?

Eşler arasındaki sevgi ve saygı bazı zamanlarda azalabilir. Buna birçok durumlar etkendir. Çevrenizdeki kişilerin ailenize karışması, ekonomik zorluklar, sağlık sorunları, birbirine karşı ilgisizlik ve daha birçok neden eşler arasındaki sevgiyi azaltmaktadır. Eşinizden sevgi görmek için okunacak dualar, aranızdaki bağları da güçlendirmektedir. Aşağıdaki duayı okuyarak içinizdeki niyetleri Allah’a bildirebilirsiniz.

“Ve min âyâtihî en halaka lekum min enfusikum ezvâcen li teskunû ileyhâ ve ceale beynekum meveddeten ve rahmeten, inne fî zâlike le âyâtin li kavmin yetefekkerûn(yetefekkerûne).”

Anlamı: Kendileri ile huzur bulasınız diye sizin için türünüzden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet var etmesi de O’nun (varlığının ve kudretinin) delillerindendir. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır.

 

 

Eşinizden Sevgi Görmek İçin Okunan Duaların Faydaları Nelerdir?

Eşinizden sevgi görmek için okunan dua nedir? Bu konuda bazı bilgilere sahip oldunuz. Bu duaların faydaları hakkında da sizlere açıklama yapmak istiyoruz.

  • Öncelikle eşinizle aranızdaki bağ kuvvetlenir.
  • Birbirinize olan sevginiz artar.
  • Uzun süre mutlu bir evlilik hayatı sürebilirsiniz.
  • Birbirinizin kıymetini anlayarak evliliğinize daha özen gösterebilirsiniz.
  • Saygı, sevgi ve aşk üçgeninde mutlu bir hayat sürebilirsiniz.

Eşinizden sevgi görmek için okunan dualar boş zamanlarınızda ve günün her anında okunabilmektedir. Okumak için vakti olmayanlar ya da daha fazla dua okuma ihtiyacı hissedenler medyum hocalar aracılığı ile ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ