7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İki Kişi Arasındaki Soğukluğun Giderilmesi İçin Okunacak Dualar

İki Kişi Arasındaki Soğukluğun Giderilmesi İçin Okunacak Dualar

İki Kişi Arasındaki Soğukluğun Giderilmesi İçin Okunacak Dualar

İki kişi arasındaki soğukluğun giderilmesi için okunacak dualar, sevgilileri, eşleri ve arkadaşları yakından ilgilendirmektedir. Yaşanan bazı olaylardan dolayı insanların arasında soğukluklar oluşabilir. Bu durumda olan kişiler de kendilerini çok mutsuz hissederler. Sevdiği kişinin ona soğuk davranması hayatında bazı eksikliklere yol açabilir. Sevgilisi onunla eskiden olduğu gibi sohbet etmiyorsa ya da eşi kendisine karşı soğuk davranışlar sergiliyorsa bu durum oldukça tatsızdır. Öncelikle soğukluğun giderilerek sıcaklığın gelmesi gerekir. Bunun için de kişiler karşısındaki insanın gönlünü almalı ve sevecen davranışlar sergilemelidir. Genelde insanlar bunu hep karşısındaki insandan bekler. Ama bazı durumlarda alttan almasını bilmeli, kin gütmemeli ve sevdiklerimizin gönlünü hoş etmeliyiz.

Birisiyle aranıza soğukluk girdiyse ve siz bu durumdan hiç hoşnut değilseniz dua ederek de aranızın düzelmesini Allah’tan dileyebilirsiniz. Sizin gayretinizle birlikte edeceğiniz dualar oldukça işe yarayacaktır. Allah barıştan yana olan insanları sever. Fussilet suresi 8’inci ayetinde diyor ki: “İman edip hayra ve barışa yönelik işler yapanlara gelince, onlar için minnet altına sokmayan bir ödül vardır” görüldüğü gibi hayırlı ve barış elde etmek için gayret sarf edenlere büyük ödül olduğu Kur’an da belirtilmektedir. Sizler de aranızın soğuk olduğunu bildiğiniz kişilerin gönlünü alarak Allah’ın sevdiği bir kul olabilirsiniz.

Eşler Arasındaki Soğukluğu Gideren Dualar

İki kişi arasındaki soğukluğun giderilmesi için okunacak dualar, en çok eşleri kapsamaktadır. Çünkü aynı ev içinde yaşayan ve birlikte ömür süren kişilerin arasının soğuk olması hayatınızın zindana dönmesi demektir. Dışarıdaki insanlarla kırgın olmanız sizi o kadar etkilemeyebilir fakat eşinizin size karşı davranışları soğuksa bu durum sizi oldukça üzer. Aynı zamanda evde çocuklar da bu gergin havadan ve soğuk aile ilişkilerinden memnun kalmayacaklardır. Sevgi dolu çocuklar yetiştirmek istiyorsak karı kocanın iyi geçinmesi ve aralarının sıcak olması küçük bireyler için önemlidir. Siz fark etmeseniz de onlar olaylara inceleyici gözle bakmaktadır. Aynı zamanda sizleri de örnek almaktadır. İleride sevgilisine ve eşine de aynı sizin gibi davranacaklardır.

O yüzden çocuklu aileler evdeki soğuk ortamı düzelterek çocuklarına örnek bir ebeveyn olmalıdır. Ayrıca karı kocanın yatağa küs olarak girmemesi gerektiği konusunda bilginiz olduğunu da düşünmekteyiz. Eşinizle aranızdaki soğukluğu gidermek için neler yapmalısınız? Bu konu oldukça önem taşımaktadır. Çünkü dua etmekten başka yapmanız gerekenler de bulunmaktadır. Çünkü sadece dua edip kenara çekilmekle hiçbir işiniz yolunda gitmeyecektir. Birey olarak yapmanız gerekenler de bulunmaktadır. Bunlar hakkında da sizlere ayrıntılı detaylar sunacağız.

Eşler Arasında Soğukluğu Gideren Dualar Nelerdir?

İki kişi arasındaki soğukluğun giderilmesi için okunacak dualar hangileridir konusunda sizleri bilgilendirmek isteriz. Sizler de bu duaları okuyabilir ya da medyum hocalara okutabilirsiniz.

“Bismillahirrahmanirrahim” “Allahümme elif beyne kulubina ve aslih zate beynina ve’hdina sübüle’sselami ve necnina mine’z-zulümati ile’n-nuri ve cennibe’l fevahişe ma zahare minha ve ma betane.”

Anlamı: “Allah’ım kalplerimizi birleştir. Aramızı düzelt ve bizi kurtuluş yollarına ilet. Bizi karanlıktan aydınlığa çıkar ve büyük günahların açığından da gizlisinden de uzaklaştır.”

Elhamdülillahillezî yümsiküssemavatis seb’a en takaa alel ardi illâ biiznih.

Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ hû, aleyhi tevekkeltü ve hüve Rabbul arşil azîm.

Ve lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm…

Eşler Arasında Soğukluğu Gidermek İçin Yapacaklarınız Nelerdir?

İki Kişi Arasındaki Soğukluğun Giderilmesi İçin Okunacak Dualar

İki Kişi Arasındaki Soğukluğun Giderilmesi İçin Okunacak Dualar

İki kişi arasındaki soğukluğun giderilmesi için okunacak dualar haricinde bazı durumlara eşlerin dikkat etmesi gerekir. Ancak o zaman eşimizin gönlünü alarak mutlu günlerimize dönüş yapabiliriz.

  • Kırgın olan eşe güzel sözler söylemek onun ruhunu okşayabilir.
  • Baş başa yapacağımız bir aktivite soğukluğun geçmesine fayda sağlayabilir.
  • Soğukluğunun nedenini karşılıklı konuşarak kimde hata olduğunu bulabilir ve giderilmesi için harekete geçebiliriz.
  • Kırgın olan eşe onun hoşuna gidecek bir sürpriz hazırlayarak gönlünü alabiliriz.
  • Onu sevdiğimizi ve ne kadar değer verdiğimiz sözlü ve eylem olarak belirtebiliriz.
  • Bütün bunlardan sonra soğukluğu gideren dualar okuyarak aranızın düzelmesi için Allah’tan yardım dileyebilirsiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz