7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

  • İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir? için yorumlar kapalı
İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

İş bulmak için okunacak dualar nelerdir? İşsizlik herkes için oldukça önemli bir sorundur. İnsanların, kendileri ve bakmakla yükümlü oldukları kişilerin ihtiyacını karşılamak için çalışmaları gerekir. Farklı meslek gruplarından hangisini yapıyor olursanız olun az ya da çok belli bir geliriniz var demektir. Az kazananlar kendi yağı ile kavrulurken çok kazananlar da birçok mala mülke sahip olabilirler. Peki, işsiz olanlar bu durumda neler yapacak? Onların yapması gereken kendilerine uygun olan işleri takip etmek ve iş bulma duaları okumak olmalıdır.

Bu dualar öncelikle kişilerin moralini düzeltecek ve manevi olarak da rahatlamalarını sağlayacaktır. Çünkü işsiz olan insanların öncelikle moralinin düzgün olması gerekir. Ümitsizliğe kapılarak bu durumu kafalarında büyütmeleri onları daha büyük stres altına sokabilir. Allah’tan ümidi kesmeden ve gece gündüz dua ederek O’na sığınmak yani yardım dilemek gerekir. Kişiler birçok yere müracaat ettikten sonra birçok yerle görüşme yaptıktan sonra haklarında hayırlı olan işte çalışmak istedikleri konusunda dua etmeleri gerekmektedir. Bu dualar nelerdir hangi duaları okumalısınız konusunda yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bulmak İçin Okunacak Duaların Faydaları Nelerdir?

İş bulmak için okunacak dualar nelerdir? Bunların kişilere ne gibi faydası olur konusunu merak edenler için öncelikle şunu söylemek gerekir ki; edilen her dua bir nevi ibadettir. İnsanlar günlük hayatlarında onlara farz kılınan birçok şeyi yapamıyor olabilir. Mesela namaz kılmak, oruç kılmak, hacca gitmek konularında yetersiz olan insanlar dua ederek de ibadet etmiş olurlar. Bundan başka iş bulma duaları faydaları şöyledir:

  • Kişilerin kendileri için hayırlı olan işi karşılarına çıkartır.
  • Helal kazanmak isteyen helal işlerde çalışmak isteyenlere faydalı olur.
  • Sizin uzun süre çaba gösterdiğiniz iş bulma konusundaki gayretlerinizi hızlandırır.
  • İnançlarınızı yüksek tutarak iş ararken size kuvvet verir.
  • Hiçbir zaman için ümidinizi kaybetmeden iş aramanızı sağlayabilir.

İş Bulmak İçin Hangi Duaları Okumalıyım?

İşsiz olmak hiçbir işi yok ya da işe yaramayan kimse demek değildir. Birçok kişi oldukça fazla meziyetlere sahip olmasına rağmen belirli dönemlerde işsiz kalabiliyorlar. İş yerlerinin kapanması, kişilerin kendilerine uygun işi bulamaması ya da iş değişikliği yapmak isteyen kişiler işsizlik sorunu yaşayabilir. Bu müddet kısa ya da uzun süre de olabilir. Zaman ne kadar çok olursa kişilerin maddi bakımdan darda olacakları zamanlar da artmaktadır. O yüzden iş bulma duası ederek kendiniz için hayırlı olan işi Allah’tan dilemelisiniz. Aşağıdaki duayı her gün okumanız makbuldür.

Bismillahirrahmanirrahim ve kalelmelikü itüni bihi estahlishülinefsi felemmakellemehu kale innekel yevme ledeyna mekinün emin kalec alni ala hazainil ardi inni hafizün alim ve kezalike mekkennali yusüfe fil ardi yetebevveü minha haysü yeşaü nusibü bi rahmetina men neşaü vela nuziü ecrel muhsinin.

“Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed kad dakat hiyletiy edrikniy Ya Rasullullah”(özellikle Cuma günleri bu salavat-ı Şerifi okuyabilirsiniz.

Denenmiş En Etkili İş Bulma Duası

İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

İş Bulmak İçin Okunacak Dualar Nelerdir?

İş bulmak için okunacak dualar nelerdir? Bu duaların arasında en etkili olanlarını da sizler için yazmak istedik. En hayırlı ve en etkili iş bulma duası şöyledir:

Bismillahi ala nefsi ve mali ve dini. Allah ümme raddini bi-kadaike ve barik li fima kuddire li, hatta la uhibbe ta’cile ma ahhartehu ve te’hira ma acceltehu

Anlamı: “Allah’ım sana malımı ve nefsimi emanet ediyorum. Allah’ım hükmüne beni razı kıl, bana mübarek etki, tehir ettiğinin acelesini, acele ettiğinin de tehirini istemeyeyim. Nefsimin isyanına engel ol, teslimini sağla”

“Allahümme salli ala Muhammed’in ve ala ali Muhammed. Kema salleyte ala İbrahime ve ala ali İbrahim. İnneke hamidün mecid. Allahümme barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammed. Kema barekte ala İbrahime ve ala Ali İbrahim. İnneke hamidün mecid.” Kunut duaları iş bulmanız da okumanız gereken dualar arasındadır.

Yukarıdaki iş bulma duaları ve daha birçoklarını kendiniz devamlı okuyabileceğiniz gibi ilim irfan sahibi medyum hocalardan yardım alarak okunmasını da sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ