7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Duaları Okumalıdır?

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Duaları Okumalıdır?

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Duaları Okumalıdır?

Mal mülk sahibi olmak isteyenler hangi duaları okumalıdır? Zenginlik herkesin hayal ettiği bir durumdur. Neticede her insan iyi şartlarda bir yaşam sürmek ister. Oturduğunuz evlerin lüks olması, arabanızın olması, para sıkıntısı çekmeden yaşamak herkesin isteğidir. Ama bazı durumlarda bunlar kişilerde olmayabilir. Günümüzde işsiz olup da iş arayanlar, evi olmayıp da kirada oturanlar, arabası olmadığı için toplu taşıma araçlarını kullananlar çoktur. Bu kişiler normal olarak mal mülk sahibi olmak ister. Bunun için çok çalışmalı aynı zamanda da zenginlik duaları okumalıdır.

Bazen sadece çalışmakla zengin olunmaz. Kimi insanlar gece gündüz çalışsa da az nimetlendirilir. Ona rızık kısıtlı bir şekilde verilir. Bazı dönemlerde de rızık hiç olmaz. İşte o zaman kendinizi başkalarına muhtaç hisseder ve üzülürsünüz. Rızkınızın açılması için de dualar edersiniz. Rızık açıklığı ile birlikte kazançlar artar ve hayalini kurduğunuz malınız mülkünüz çoğalır. Azı da veren çoğu da veren sadece Allah’tır. Rızıkların bize ulaşmasını sağlayan kişiler de aracıdır. Yani yaptığınız işte size para kazandıran müşterileriniz aracıdır o müşterileri size gönderense Allah’tır.

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Neler Yapmalıdır?

Mal mülk sahibi olmak isteyenler hangi duaları okumalıdır? Konumuzu anlatırken zengin olmak isteyen kişilerin de yapması gerekenler bulunmaktadır. İnsanın içinin temiz olması ve kötü yollarla zengin olmaya çalışmaması önemlidir. Aşağıda bulunan maddelere dikkat etmek gerekir:

  • Helal işlerde çalışmalı helal rızıklar kazanmalısınız.
  • Kazandıklarınızı başkaları ile paylaşmayı bilmelisiniz.
  • İnsanlara iyi niyetle yaklaşmalı ve onlara kötülük yapmak için çaba sarf etmemelisiniz.
  • Kötü alışkanlıklardan uzak durmalısınız.
  • Dedikodu, gıybet ve başkalarının arkasından konuşma gibi durumlardan uzaklaşmalısınız.
  • Zenginlik duaları okumalı ve rızkınızın artmasını Allah’tan dilemelisiniz.

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenlerin Okuyacakları Dualar

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Duaları Okumalıdır?

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenler Hangi Duaları Okumalıdır?

Hayırlı olan malları Allah’tan isteyecek kişilerin bolca dua etmesi gerekir. Dualarınızda sizin için hayırlı olanı dilemek gerekir. Hayır getirmeyecek ya da size kötülüğü dokunacak para ya da mallar şu an ki halinizi aramanıza neden olabilir. Aşağıda bulunan duayı her gün okumanız faydalı olacaktır:

“Bismillahirrahmanirrahim Kulillahumme malikel mülki tü’til mülke men teşaü ve tenziul mülke mimmen teşaü ve tüızzü men teşaü vetüzillü men teşaü bi yedikel hayr inneke ala külli şey’in kadir Tülicül leyle fin nehari ve tülicün nehara fil leyli ve tuhricül hayye minel meyyiti ve tuticül meyyite minel hayyi ve terzüku men teşaü bi gayri hisab.”

Ayrıca şu esmaları da okuyabilirsiniz:

“Ya ilahel alihetir – refiy-ı celalüh.”

“Ya Vehhab” Meali, “Ey bolca hediyeler veren Vehhab.”

“Ya eğna min külli ganiy.”

“Ya ecvedü min külli cevad“

“Ya elfatü min külli latif”

“Ya ekremü min külli Kerim”

” Ya erhamü min külli Rahim”

“Ya ehabbu min külli Habib“

Mal Mülk Sahibi Olmak İsteyenlerin Okuması Gereken Sureler

Mal mülk sahibi olmak isteyenler hangi duaları okumalıdır? Araştırmasını yaparken ilk öncelikle akıllara gelen sure Vakıa olmaktadır. “Her kim Vakıa süresini her gece bir kez okursa, ömrünce fakirlik yüzü görmez.” Hadisi şerifini de sizlere hatırlatmak isteriz. O yüzden bu sureyi her gece okumanızı tavsiye etmekteyiz. Fakirlikten kurtulup zenginliğe ulaşmak için Vakıa suresini okumak hayırlıdır.

Ayrıca geceleri Fatiha, Ayetel Kursi dualarından sonra” Ya Hu, Ya men Hu, la ilahe illa Hu, entel hayyul kayyum, vela şerikelek, velekel mülkü, velekel hamdü ve inneke ala külli şeyin kadir” Okunması hayırlıdır. Mal mülk sahibi olmak isteyenler bu dualar haricinde okunması gereken dualarla ilgili medyum hocalardan yardım alabilirler.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz