7 / 24 Çekinmeden Arayın 0552 443 29 29

Sevgi Duası Nedir? Sevgi Duasını Kimler Etmelidir?

  • Sevgi Duası Nedir? Sevgi Duasını Kimler Etmelidir? için yorumlar kapalı
Sevgi Duası Nedir? Sevgi Duasını Kimler Etmelidir?

Sevgi Duası Nedir? Sevgi Duasını Kimler Etmelidir?

Sevgi duası nedir? Sevgi duasını kimler etmelidir? Konusunda merak ettikleriniz varsa yazımızı okuyabilirsiniz. Sevgi, herkesin olmasını istediği bir durumdur. Birini sevmek ya da sevilmenizi istemeniz oldukça doğaldır. Sevdiğiniz biri varsa ona kavuşmak istemeniz de normal bir duygudur. Çünkü insanlar sevdiklerine kavuşmak isterler. Bunun için de dua etmek de gerekmektedir. Nasıl ki istediğimiz her şey için dua ediyorsak sevgi duası ederek de sevdiğimiz kişinin aynı hisler içinde olmasını sağlayabiliriz.

Sevgi Duası Nedir?

Dua türleri içerisinde sevgi duası da bulunmaktadır. Bu dua, birbirini seven kişilerin arasına daha çok sıcaklık ve aşk duygusunu katar. Karşılıksız olarak birine sevgi ve aşk besliyorsanız, bu duaları ederek onun sevgisini kazanabilmeniz de söz konusu olmaktadır. Karşılıklı sevginin yoğun olarak yaşanmasını istiyorsanız dua ederek isteğinizi Allah’a bildirebilirsiniz. Allah duaları duyan ve kabul edendir. Kadın ve erkeğin arasındaki ilişkilerin güzel ilerlemesi için sevgi duaları önemlidir. Eşler arasında da okunursa eşlerin birbirine duydukları sevgilerinde artış gözlenir ve aşkları da daim olur.

Sevgi Duasını Kimler Etmelidir? Kimler Etmemelidir?

Sevgi duası, karşılıksız sevdiğiniz kişiye, sevgilinize ya da eşinize edilebilir. Bunlardan bahsetmiştik. Evlenme niyetinde olduğunuz kişi ye edebilirsiniz. Bir de sevgi duasını kimlere yönelik okumamalıyız? Bu da oldukça önemli bir konudur. Helaliniz olmayan kişiler için sevgi duası okumak caiz değildir. Başkasının karısına ya da kocasına yönelik sevgi duası okumamalısınız. Çünkü zaten o kişinin bir sevdiği vardır. Onları ayırmak istemeniz, onların sevgisinin bitmesini istemeniz hoş bir davranış değildir.

Sevgi Duasını Hangi Vakitlerde ve Nasıl Okumalısınız?

Sevgi Duası Nedir?

Sevgi Duası Nedir?

Dua etmek için herhangi bir zaman diliminden bahsetmemiz doğru olmaz. Kişiler istedikleri zaman, kendilerini müsait hissettiklerinde ve içlerindeki coşkuyla günün her anında dua edebilirler. Ama bazı vakitler vardır ki hem sakin hem de sessiz zaman dilimleridir. O vakitlerde dualarınızı daha bir şuh içerisinde edebilirsiniz. Bu zaman dilimleri için sabah namazı vakti ortalık aydınlanırken ve yatsı namazından sonra ortam sessizken daha uygundur diyebiliriz. Bu vakitlerde kimse sizi rahatsız etmez. Gürültüden uzak ve kendinizle baş başa kaldığınız zamanlarda sevgi duası edebilirsiniz.

Sevgi duası nedir? Sevgi duasını kimler etmelidir? Konusundan sonra sevgi duasını nasıl okumanız gerektiği konusunda sizlere bilgiler verelim. Öncelikle abdest almanız önemli bir ayrıntıdır. Namaz kıldıktan sonra edilen sevgi duaları içinize daha çok sinecek ve manevi olarak da rahatladığınızı hissedeceksiniz. Duaya başlamadan önce niyet etmek önemlidir. Sadaka vermek, ettiğiniz duaların kabul görmesinde oldukça hoş bir davranış olacaktır. Dualarınızı içtenlikle etmeniz, acele etmemeniz ve sonunda Amin demeniz de önemlidir.

En Etkili Sevgi Duaları Hangileridir?

Hangi duaları okumanız gerektiği konusunu da merak ediyor olmalısınız. Esmalar sevgi duasında önemli bir yere sahiptir. Bu esmalar şunlardır:

Ya Vedud esması

Duha suresi

Ya Cami esması

İnşirah suresi

Ya Vedud ve Ya Cami esmalarının konuşu şu şekildedir:

Ya Vedud

Vedduha. Velleyli iza seca. Ma vedde’ake rabbüke ve ma kala. Ve lel’ahıretü hayrün leke minel’ula. Ve lesevfe yu’tıyke rabbüke feterda. Elem yecidke yetiymen feava. Ve vecedeke dallen feheda. Ve vecedeke ‘ailen feağna. Femmel yetiyme fela takher. Ve emmessaile fela tenher. Ve emma binı’meti rabbike fehaddis.

Ya Cami

Elem neşrah leke sadrek. Ve vada’na ‘anke vizreke. Elleziy enkada zahreke. Ve refa’na leke zikreke . Feinne me’al’usri yüsren. İnne me’al’usri yüsren . Feiza ferağte fensab. Ve ila rabbike ferğab.

Sevgi duası nedir? Sevgi duasını kimler etmelidir? Konusunda sizlere bilgiler sunulmuştur. Sevgi ve sevgiliyle kalmanız dileği ile…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ